Poznań to bardzo piękna stolica Wielkopolski, gdzie na co dzień żyje wiele osób. To miasto, które prężnie się rozwija przez co wiele osób chce tu zamieszkać na stałe. Poznań to również miasto, gdzie można załatwić swoje sprawy służbowe, studiować, jak również poznać wiele zabytków architektonicznych będących perłą tego miasta.

Zwiedzamy Poznań

Od czego można rozpocząć zwiedzanie tego miasta? Jeżeli przyjedziemy tutaj koleją PKP i wysiądziemy na Dworcu Głównym, to warto poznać pobliskie centrum handlowe znane nie tylko z tego, że znaleźć tam można wiele sklepów (w tym takie z pamiątkami). Słynna Avenida (bo to o niej mowa) swoim kształtem przypomina chlebak, co najlepiej widać będąc na zewnątrz budynku. W następnej kolejności można pieszo lub też korzystając z komunikacji miejskiej udać się na Stary Rynek, gdzie w centralnym punkcie stoi Ratusz Miejski będący siedzibą muzeum opowiadającym o historii miasta. To również miejsce, gdzie na co dzień punktualnie o 12 trykają się poznańskie koziołki związane z legendą tego miasta. Są to ulubieńcy nie tylko dzieci, ale również dorosłych. W pobliżu Rynku, na jednej z odchodzących ulic znaleźć można również Muzeum Rogala opowiadające historię tego znanego, poznańskiego przysmaku. Turyści mają również okazję do tego, aby poznać smak prawdziwego i jedynego w swoim rodzaju rogala Św.Marcina.

Atrakcje na cały rok

Dobrym pomysłem jest zwiedzenie Nowego Zoo znajdującego się na obrzeżach miasta.Warto zapoznać się ze wszystkimi gatunkami zwierząt przez cały rok. To właśnie ZOO jest placówką, gdzie swoją siedzibę na stałe znalazły dwa Nieumarłe tygrysy ocalone z transportu. Niedaleko ZOO znajdują się wspaniałe Termy Maltańskie, gdzie również można przyjść przez cały rok. Wspaniała strefa wodna jest idealnym miejscem do szaleństw, relaksu oraz odpoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj