Zwiedzanie Warszawy warto rozpocząć od Starego Miasta. Dobrym sposobem na zobaczenie czegoś więcej niż się planowało jest zbaczanie z głównych uliczek, w ten sposób  za każdym razem można odkryć coś nowego, albo odkryć na nowo coś co już znamy. Gdy już zmęczy nas nadmiar wrażeń, związanych ze zwiedzaniem Zamku Królewskiego czy wspaniałych kościołów, otoczonych XVII-XVIII-wiecznymi kolorowymi kamienicami, można napić się kawy na jednym z dwóch zabytkowych placów targowych.

Kolejnym dość ciekawym miejscem tuż po drugiej stronie Wisły jest Saska Kępa, wraz ze Stadionem Narodowym. Można się tam dostać spacerem wybierając jeden z dwóch najbliższych mostów: Poniatowskiego lub Świętokrzyskiego. Wybierając ten drugi, macie szansę wypatrzeć syrenkę warszawską, która przycupnęła w niedalekiej odległości od Wisły, tuż przy ścieżce rowerowej. Stadion PGE Narodowy, zbudowany na potrzeby Euro 2012, znajduje się przy rondzie Waszyngtona i ciężko go przegapić, zauważyć można go już będąc na moście. Potężna biało-czerwona konstrukcja, górująca nad okolicą zachęca aby ją odwiedzić. Warto sprawdzić jakie odbywają się tam aktualnie imprezy czy koncerty, bo słynie z dość aktywnego życia, przez cały rok.

Na tej liście nie może zabraknąć parku Łazienkowskiego chętnie odwiedzanego zarówno przez warszawiaków jak i turystów. Pierwotnie była to letnia siedziba królów polskich, obecnie można       w nim wysłuchać koncertów chopinowskich, nakarmić karpia, obserwować przepiękne królewskie pawie, czy wiewiórki. Także poćwiczyć jogę na trawie albo po prostu spacerować i schronić się przed upałem w letni dzień.

Zostając w temacie zieleni, w okolicach Wisły, na warszawskim Powiślu, znajduje się Biblioteka Uniwersytecka, która oprócz ciekawie zaprojektowanej biblioteki posiada ogród na dachu. Biblioteka posiada kąciki w których można się zaszyć z książką lub jak kto woli kontemplować myśli. Warto mieć tam ze sobą aparat, bo zdjęcia z tego miejsca wychodzą niepowtarzalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj