Wrocław to piękne miasto, godne uwagi i pełne zabytków. We Wrocławiu trzeba koniecznie zobaczyć Ratusz, kamieniczki w Rynku, Stare Miasto. Piękne, pełne blasku i pokazujące wiele uroku. Do Wrocławia przyjeżdża wiele osób na weekend lub na cały urlop. Gdy czasu jest więcej to trzeba odwiedzić ogród zoologiczny i koniecznie obejrzeć Afrykarium, zajrzeć do Ogrodu Japońskiego czy Botanicznego. Nie można pominąć przepięknej Hali Stulecia wpisanej na listę zabytków UNESCO zaprojektowanej przez Maxa Berga.

Gdy czasu jest więcej to…

koniecznie trzeba poszukać krasnali, pięknych, efektownych figurek małych skrzatów. Jest to jeden z symboli miasta. Polacy chętnie szukają takich krasnali i uwieczniają je na zdjęciach. Piękne figurki kryją się pod murami domów, czasami na kamienicach lub w pobliżu mostów, są pod sklepami, bankami i w wielu podobnych miejscach. Krasnale to doskonały pomysł na promocję Wrocławia.

Koniecznie trzeba zobaczyć…

Fontannę zieloną w Rynku nazywaną Zdrojem, od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli Bogdana Zdrojewskiego. Plac Solny i kwiaciarki obecne na nim prawie przez całą dobę, puby, kawiarnie i restauracje. Takie atrakcje czekają na turystów. Nie tylko rynek jest piękny. Dobrze jest obejrzeć zielone wrocławskie Krzyki, zabytkowe Sępolno, zrobić zakupy w centrach handlowych, których we Wrocławiu wcale nie brakuje. Wrocław był Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku i od tego czasu zaczął się ogromny boom tego miasta. Warto spędzić we Wrocławiu kilka dni, a później wybrać się w okolice miasta bogate w zamki, pałace, lasy. Wrocław to miasto historyczne, pełne wpływów czeskich oraz niemieckich, z uniwersytetem i stojącą przed nim figurą nagiego Szermierza. Klimat, uroda i zabytki przesądzają o uroku Wrocławia. Coraz więcej osób docenia to miasto i chce je dokładnie poznać. To doskonały pomysł, bo miasto warte jest uwagi. Stolica Dolnego Śląska zyskała na uroku i stała się symbolem nowoczesności, rozwoju oraz ponadczasowego piękna. Dlatego turyści z całego świata zaglądają do Wrocławia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj