Każdy rodzic z pewnością choć raz przeżywał stresy związane z wakacyjnym wyjazdem z dziećmi. Jak się spakować i co zabrać, aby mieć pewność, ze urlop z pociechami upłynie nam przyjemnie, bez zbędnych ”przygód”, a w rezultacie wrócimy do domu wypoczęci? Podpowiemy w kilku krokach, co jest niezbędne do udanych wakacji z dziećmi.

Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli spakuj apteczkę

       Wakacje z dziećmi to często pasmo niespodzianek i nieoczekiwanych zdarzeń. Oprócz stłuczeń i otarć kolan, które często przydarzają się maluchom, może się zdarzyć, że nawet latem dziecko ”złapie” np. anginę, grypę, czy zwykłe przeziębienie. Należy o tym pamiętać wybierając się nie tylko nad polskie morze, ale też w ciepłe kraje. Klimatyzacja w hotelach potrafi przysporzyć problemów zdrowotnych.

Do apteczki oprócz plasterków, gazików i środka odkażającego rany zabierz też żel na stłuczenia i siniaki, gdyby malec przypadkiem nabił sobie guza oraz leki przeciwgorączkowe i na przeziębienie. Obowiązkowe są również środki na ból brzucha i biegunkę. Uwierzcie, bieganie w poszukiwaniu apteki i znalezieniu odpowiednich leków po całym kurorcie, szczególnie za granicą (a zwłaszcza poza krajami europejskimi) to niepotrzebny stres, którego łatwo uniknąć zabierając sprawdzone preparaty z Polski.

Ubrania na każdą pogodę

       W zależności od regionu, w który się udajemy spakujemy y zestaw ubrań. Warto jednak przed wyjazdem sprawdzić pogodę długoterminową w danym obszarze, by lepiej się przygotować.

Bez względu na warunki atmosferyczne, w jakich będziemy przebywać jest kilka rzeczy, które są tzw. ”niezbędnikiem”. Pakujemy zawsze wygodne buty. Pamiętajmy, że dzieci na wakacjach nigdy nie siedzą w jednym miejscu, ważne by na małych stópkach nie pojawiły się odciski. Ponieważ dzieci inaczej niż dorośli reagują na zmiany temperatur, ubrania które pakujemy dla swoich pociech powinno dać się połączyć w tzw. ,,ubiór na cebulkę”, czyli warstwowy.

Udane wycieczki i plażowanie

      Skórę dzieci należy chronić, dlatego pamiętajmy o zabraniu kremów z wysokim filtrem. Nie obędzie się również bez nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych. Strój kąpielowy to oczywista pozycje, jednak jeśli jedziemy na urlop z maluchem, warto zaopatrzyć się także w specjalne pieluszki do wody.

Spray odstraszający komary i kleszcze to również ”must have”.Wiemy jak te miniaturowe, podstępne stworzenia potrafią uprzykrzyć życie. Zapobiegajmy sytuacjom, w których nasze pociechy skończą pokąsane przez komary, a w ostateczności zabierzmy ze sobą żel na ukąszenia owadów,łagodzący swędzenie.

Na dłuższych wycieczkach niezbędne mogą okazać się żel antybakteryjny oraz nawilżane chusteczki, które umyją małe rączki przed jedzeniem, gdy nie będziemy mieli dostępu do bieżącej wody.

I jeszcze coś na nudę

       Na zakończenie coś, co pomoże nam rodzicom odpocząć, a dzieciom lepiej zorganizować czas. Wiadomo, że dzieciaki szybko się nudzą, zadbajmy więc o to by zawsze miały co robić. Zaopatrzmy się np. w karty, gry planszowe, czyli coś co zapewni dzieciom atrakcje w razie niepogody i będzie zarazem świetnym urozmaiceniem wspólnie spędzonego czasu podczas wakacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj