Planujesz remont lub przeprowadzkę, ale nie masz znajomego z „dostawczakiem” pod ręką? A może marzysz o szalonej wyprawie w zgranej paczce przyjaciół? Samochód dostawczy czy bus to pojazdy, z których korzysta się przy różnych okazjach. Ten segment jest już dostępny w licznych wypożyczalniach oferującym najem długoterminowy, ale także w ramach carsharingu! To kolejny krok w kierunku niemal nieograniczonej mobilności. Kiedy wynajem samochodów dostawczych ma sens?

Wynajem samochodów dostawczych jak i na ile tylko chcesz

Potrzeby klientów są bardzo zróżnicowane. Wypożyczalnie samochodowe, takie jak np. Panek CS udostępniają zatem usługę wynajmu samochodów dostawczych w rozmaitych wariantach czasowych, np.:

  • na dobę;
  • na tygodnie;
  • na miesiące.

W ofercie wypożyczalni znajdują się zwykle pojazdy do transportu towarów, ale także busy do przewozu osób. Choć dostępnych opcji i składowych jest tutaj wiele, formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. W tym systemie auto wypożycza się na podstawie typowej umowy najmu długoterminowego.

Wypożyczenie auta dostawczego. Jakie są warunki?

Jeśli chodzi o wynajem samochodów dostawczych, można się nimi poruszać na terenie całej Polski niezależnie od miejsca rozpoczęcia. Należy jednak pamiętać, że wypożyczalnia może wskazać konkretne miejsce zwrotu auta. Warto wcześniej zadbać o to, aby mieć możliwość bezproblemowego powrotu do domu, jeśli będzie to inne miasto. Miejscowości, w których dostępny jest wynajem samochodów dostawczych znajduje się zawsze na stronie internetowej firmy lub w aplikacji mobilnej.

Samochód dostawczy na minuty, godziny czy dni krok po kroku

Poza wynajmem długoterminowym, w przypadku którego między wypożyczalnią a klientem powstaje umowa, możliwa jest opcja wypożyczenia auta w ramach szybkiego carsharingu. Procedura wygląda dokładnie tak samo, jak przy samochodach osobowych. Kiedy warto skorzystać z tej możliwości? Dzięki wypożyczeniu auta dostawczego sprawnie przeprowadzisz się w obrębie miasta w kilka godzin.

Jak to zrobić?

  • Pobierz mobilną aplikację wypożyczalni na swój telefon.
  • Na specjalnej mapie wyszukaj najbliższy pojazd dostawczy.
  • Zarezerwuj wybrany samochód za pomocą kliknięcia w jego symbol.
  • Na dotarcie do samochodu masz 10 minut (zwykle ten czas wystarcza).

Zanim uruchomisz silnik skrupulatnie sprawdź stan techniczny samochodu – oczywiście te aspekty, które da się ocenić gołym okiem. Jeśli w wynajętym samochodzie dostawczym istnieje usterka lub wada, jak najszybciej zgłoś to do wynajmującego, jeszcze zanim ruszysz przed siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj