Młodości nie da się kupić, nie można jej też przywrócić, ale można sprawić, by zechciała zatrzymać się w nas jak najdłużej! Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne oraz diety odmładzające to zatem nie tylko sposoby na przywrócenie dawnego blasku i urody dla kobiet dojrzałych, ale również tych, które wciąż czują się młodo i chcą utrzymać ten stan na długi czas!

Co to jest dieta SIRT?

Dieta SIRT, inaczej nazywana także „dietą Adele” odpowiedzialną za spektakularną metamorfozę słynnej piosenkarki, to sposób żywienia nastawiony na wysokie spożycie przeciwutleniaczy, ale zmniejszoną podaż kalorii.

Sirtuiny to grupa białek, które mają zdolność do wyciszania genów odpowiedzialnych za starzenie się organizmu. Ma je każdy, jednak ze względu na zbyt obciążający tryb życia rzadko bywają aktywowane. Okazuje się, że dieta obfitująca w polifenole roślinne, czyli silne przeciwutleniacze, aktywuje białka sirtuinowe, jednak tylko przy odpowiednio niskiej, stale kontrolowanej podaży kalorii.

W jaki sposób działają sirtuiny na sylwetkę i urodę?

Białka sirtuinowe mają zdolność spowalniania procesów starzenia na poziomie komórkowym, co przekłada się nie tylko na utrzymanie piękniejszej cery, ale również lepszego samopoczucia. Redukują również ilość wolnych rodników odpowiedzialnych za wiele chorób cywilizacyjnych, a nawet przyspieszają spalanie tłuszczu. Rezultatem stosowania diety SIRT w określony sposób, pod okiem dietetyka, jest poprawa witalności, chudnięcie w tempie nawet do 3 kilogramów tygodniowo, sprawniejszy metabolizm i brak efektu jojo, gładsza skóra i lepsze samopoczucie, a także profilaktyka wielu schorzeń.

Jak przebiega dieta SIRT?

Pierwsze dni diety zakładają spożycie około 1000 kcal dziennie, w tym trzech specjalnych koktajli sirtuinowych i jednego stałego posiłku. W kolejnych dniach stopniowo wprowadza się więcej produktów stałych i mniej koktajli, a także zwiększa się kaloryczność diety. Jest to dość radykalny sposób żywienia, który pozwala uzupełnić organizm w cenne witaminy, minerały, wodę i przeciwutleniacze, a także błonnik. Niestety taka dieta może spowodować ospałość, zmęczenie, a nawet rozdrażnienie i osłabienie w ciągu pierwszych dni, co jest skutkiem redukcji spożywanej energii. Stąd też idealną opcją dla każdego będą wczasy odmładzające z dietą SIRT nad morzem – pozwalające wypocząć i nie martwić się o swoją dietę.

Wczasy odmładzające z dietą SIRT nad morzem – dlaczego warto?

Jeśli czujesz, że brak Ci młodzieńczej energii, a skóra staje się coraz mniej atrakcyjna, nie wahaj się – skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci hotel Astor zlokalizowany tuż przy samym Morzu Bałtyckim. Komfortowe noclegi połączone ze ściśle opracowaną przez dietetyka i szefa kuchni dietą, a także różnorodne formy aktywności i wypoczynku to najlepszy sposób, by po kilku tygodniach powrócić w zupełnie innym wydaniu!

Szczupła sylwetka, gładsza skóra, młodzieńczy blask w oczach i mnóstwo energii, by sprostać nowym wyzwaniom czekającym w domu – to wszystko zdecydowanie warte jest podjęcia wyzwania, jakim są wczasy odmładzające w luksusowych warunkach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj