Zimno, mokro, deszczowo?

Wyjazd na wakacje w październiku lub listopadzie wcale nie musi być najgorszym pomysłem. Jest to okres zdecydowanie po sezonie, gdzie na każdym kroku nie męczą nas tłumy turystów chcących zrobić sobie zdjęcie przy wszystkich możliwych atrakcjach, a na plaży nie trzeba wieczorem zostawić ręcznika ani męża, aby zająć sobie miejsce na następny dzień. Tylko co z pogodą?

Wakacje w październiku

Październik jest okresem, gdy nawet w Europie nie jest wcale zimno. W tym okresie na plażowanie szczególnie poleca się Hiszpania, Grecja, Portugalia. Pogoda wciąż dopisuje, temperatury często zbliżają się do 30 stopni, jednak nie jest tak duszno i parno jak w środku lata. Wieczorem można ochłodzić się przy nieco niższych temperaturach i naprawdę wypocząć.

Świetną możliwością, o której nie można zapomnieć, jest tutaj również city break. Oprócz miast (szczególnie stolic wspomnianych już krajów – Barcelona, Lizbona czy Ateny, które są zdecydowanie warte obejrzenia!) tak naprawdę istnieje wiele miast, gdzie można świetnie spędzić kilka dni. Należy tutaj pamiętać o świetnych festiwalach, jak na przykład Oktoberfest w Monachium.

Nie można w tym zestawieniu pominąć polskich gór. Pogoda może bywać kapryśna, ale na stokach i ścieżkach jest luźniej, a zrobienie sobie zdjęcia na drodze nad Morskie Oko jest zdecydowanie łatwiejsze. Nie zapominajmy również o pięknych różnokolorowych Bieszczadzkich szczytach czy wzburzonym Dunaju w Pieninach, który w dalszym ciągu poleca się na kajakowanie.

Wakacje w listopadzie

Pamiętajmy, że w listopadzie po drodze często wypadają dwa długie weekendy. Po pierwsze, Wszystkich Świętych. Po drugie – kilka dni później Święto Niepodległości. Stwarza to świetną okazję do wzięcia dłuższego urlopu.

O ile w dalszym ciągu możemy korzystać z ciepłych dni w Grecji, Hiszpanii czy Portugalii – nie są to jednak już temperatury sprzyjające morskim kąpielom. Jeśli nie chcemy opuszczać Europy, jest jeszcze dla nas ratunek. Takie wyspy jak Cypr, Malta, Madera czy archipelag Wysp Kanaryjskich, oferują niemal całoroczną wysoką temperaturę. Może warto zainteresować się ofertą biura podróży?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj