Polska uważana jest za naprawdę piękny kraj nie tylko przez samych polaków czy europejczyków. Położona w centrum Europy Polska, ma ogromną ofertę ciekawych i niezwykłych miejsc dla podróżujących. Zatem gdzie warto wybrać się na wakacje w Polsce?

Klasyka dla turystów – morze lub góry

Podróżujących można podzielić na dwie grupy: tych, którzy kochają morze i tych, którzy zdecydowanie preferują góry. A Polska ma do zaoferowania i jedno i drugie.
Polskie plaże i miasteczka położone nad morzem mają swój urok, szczególnie w sezonie, gdzie otwarte są wszystkie atrakcje i budki z pysznym jedzeniem. Polskie wybrzeże można połączyć ze zwiedzaniem większych miast, np. Trójmiasta lub wybrać małą miejscowość by cieszyć się ciszą i spokojem z dala od miejskiego zgiełku. Nie mniejsza ilość turystów odwiedza latem polskie góry, które zachwycają ludzi z całego świata. I to nie bez powodu. Morskie Oko czy wspinaczka po Rysach to wycieczka, na którą chociaż raz powinniśmy się udać.

Mazury – piękne jeziora i lasy

Coraz częstszym kierunkiem wakacyjnym są właśnie Mazury, które będą idealnym miejscem dla osób, które pragną spędzić urlop spokojnie wśród natury i po prostu się wyciszyć. Klimatyczne domki w lasku nad jeziorem to sprawdzony sposób na tydzień we dwoje lub wyjazd rodzinny z ekstremalnymi atrakcjami, takimi jak parki linowe czy spływy kajakowe.

Niezwykłe miejsca w Polsce – tour po kraju!

Dla żądnych przygód i adrenaliny świetnym rozwiązaniem może okazać się tour po Polsce. Wystarczy jedynie samochód i wcześniej przygotowany plan z miejscami, które chcemy zobaczyć. A do takich miejsc mogą należeć:

  1. Krzywy las pod Gryfinem, gdzie rosną krzywe drzewa.
  2. Krzywy Domek w Sopocie
  3. Miasta takie jak Wrocław lub Kraków
  4. Ruchome wydmy w Słowiński Parku Narodowym

Ciekawych i magicznych miejsc na wakacje w Polsce nie brakuje. Nie musimy wydawać majątku, aby zobaczyć cuda natury oddalone od naszego kraju o setki kilometrów, gdyż nasza ojczyzna oferuje ich mnóstwo! Wystarczy przeszukać internet i zabukować nocleg!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj