Każdą organizację konferencji musisz zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca. Najczęściej wybór pada na salę konferencyjną. Cena wynajmu sali jest zależna od wielu czynników, w tym od miejsca, gdzie ta sala się znajduje. Hotel, centrum szkoleniowe, ośrodek szkoleniowy. Miejsc jest naprawdę sporo. Wybór będzie zależny od ceny, wyposażenia sali oraz dodatkowych atrakcji. Zastanów się ile, możecie maksymalnie zapłacić za wynajem sali konferencyjnej. Odpowiednie wyliczenia umieśćcie w budżecie planowanego wydarzenia. Tak budżet to rzecz święta od niej zacznijcie.

Jaką salę szkoleniową wybrać?

Zacznijmy od tego, że sala musi być w pełni wyposażona. Klimatyzacja, krzesła, stoły, telebim, projektor, flipchart, materiały biurowe. To podstawowe elementy. Tych rzeczy nie może zabraknąć w punkcie dotyczącym wyglądu sali na umowie wynajmu. Oprócz rzeczy typowo materialnych, hotel lub ośrodek szkoleniowy powinien zapewnić Wam osobę do obsługi wydarzenia. To pracownik tego ośrodka, który zadba o sprawy techniczne i wygląd sali.

Będzie też czuwał nad przebieg całego wydarzenia. Teraz zapytacie co z przerwą kawową? Ciasteczka, napoje, kawa i herbata, muszą się znaleźć w programie konferencji, jednak to usługa, za którą trzeba będzie zapłacić osobno.

Są jednak usługi, za które przy rezerwacji sali szkoleniowej nie będziesz musiał dopłacać.

To dosyć oczywiste sprawy chodzi o darmowy dostęp do Internetu oraz darmowy parking dla wszystkich gości wydarzenia. Na tym zamyka się minimum oczekiwań wobec usługi wynajmu sali konferencyjnej. Oczywiście zakres tej usługi może się różnić, wszystko zależy od miejsca, w którym decydujemy się zorganizować event. Ile jednak trzeba będzie za to wszystko zapłacić?

Cena wynajmu sali konferencyjnej

Koszt wynajmu uzależniony jest z reguły od dwóch czynników. Czasu trwania imprezy (czasu wynajmu) oraz wielkości sali – tutaj mierzona według liczby gości. Dla przykładu kosztorys wynajmu sali konferencyjnej w Centrum MOLO wygląda następująco.

Sala na 40 osób – do 4h koszt – to 300 zł brutto

Sala na 40 osób – powyżej 4 h – koszt 500 zł brutto

Sala na 200 osób – do 4 h koszt – 700 zł brutto

Sala na 200 osób – powyżej 4 h – 1200 zł brutto

Pełną ofertę biznesową hotelu Centrum MOLO znajdziecie na stronie www.centrummolo.pl.

Dodatkowe opłaty

Ostatni akapit poświęcamy dodatkowym usługom, które są dodatkowo płatne. Mowa tutaj o wspominanej przerwie kawowej, a co za tym idzie ogólnie o usłudze cateringowej. Obiad, kolacja, przerwa na ciasteczka. Jeśli Twoja konferencja odbywa się w hotelu, który dysponuje kuchnią, z pewnością będzie Ci łatwiej. Z opiekunem wydarzenia ustalisz wszelkie szczegóły: godziny posiłków, menu. Jeżeli event nie odbywa się w hotelu, będziesz musiał poszukać dobrej firmy cateringowej.

Kolejną dodatkową usługą będą atrakcje dla gości. Jeżeli chce zapewnić wieczorny bankiet albo spotkanie przy drinku, musisz liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Zadbaj o atrakcyjną oprawę wydarzenia. Wybierz profesjonalną salę konferencyjną i postaw na doświadczony zespół, który będzie nieocenionym wsparciem przy organizacji konferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj