Kolonie nad jeziorem mają swój niepowtarzalny klimat. Szum wiatru, łąk, lasów, niepowtarzalny klimat, bliskość natury i wody – to niezastąpione niczym wrażenia. Jeśli ktoś chodź raz wyjedzie na kolonie nad jeziorem wie, że to świetna przygoda życia.

Nie ma nic lepszego niż kolonie nad jeziorem – na Mazurach, w Borach Tucholskich lub na Pojezierzu Drawskim czy Kaszubach. To zdecydowanie lepsza na lato opcja niż kolonie w górach lub nad morzem. Nad jeziorem jest zawsze najwięcej atrakcji np. wodne place zabaw, sprzęty wodne, waterball, skimboard, maty wodne czy wodne zjeżdżalnie, nie mówiąc oczywiście o klasycznych jak kajaki, rowerki wodne, motorówki, skutery wodne. Woda w jeziorze jest znacznie cieplejsza niż w morzu, a przecież dzieci uwielbiają wodne szaleństwa. Tam zawsze jest co robić, kolonie nad jeziorem to świetna sprawa!

Dokąd wyjechać?

Kolonie nad jeziorem (https://www.kogis.pl/regiony/nad-jeziorem/) organizowane są w różnych częściach Polski. Coraz bardziej popularne stają się kolonie organizowane na czystym i nie zatłoczonym Pojezierzu Drawskim. W tych okolicach jest bardzo spokojnie, to idealnie miejsce na kolonie nad jeziorem. Plaże są bardzo czyste, ośrodki które się tam znajdują mają bardzo bogatą infrastrukturę oraz posiadają często bezpośredni dostęp do jeziora. Na Pojezierzu Drawskim odbywają się kolonie i obozy o różnych tematykach. Najpopularniejsze to windsurfingowe, żeglarskie, aktywne oraz sportowe. W tych okolicach są idealne warunki do organizacji tych kolonii. Nie brakuje jednak też innych tematów, jak anime i manga, artystyczne, gitarowe, detektywistyczne, chillout czy odchudzające.

Ile trwa obóz?

Kolonie nad jeziorem trwają zazwyczaj 10-12 dni, zdarzają się też takie 7 dniowe, jednak decydując się na krótszy wyjazd należy się liczyć z tym, że będzie miał on mniej atrakcyjny program. Na koloniach nad jeziorem odbywają się nie tylko zajęcia kierunkowe. Organizowane są również bardzo atrakcyjne wycieczki, np. wyjazd do parku linowego czy też aquaparku.

Cena i program

Ceny kolonii nad jeziorem są różne i zależne od lokalizacji, programu oraz czasu trwania. W biurach podróży można znaleźć już kolonie nad jeziorem w cenie około 1400 zł. Jeżeli rodzice posiadają większy budżet przeznaczony na wyjazd, warto wybrać nieco droższe oferty. Wtedy program będzie bardziej bogatszy i atrakcyjniejszy, pobyt dłuższy i dzieci na pewno nie będą się nudziły.

Fakultety

Przy rezerwacji kolonii nad jeziorem warto sprawdzić czy oferta zawiera fakultety. Są to dodatkowe zajęcia dla chętnych, doliczane do podstawowej ceny. Fakultety są zazwyczaj bardzo atrakcyjne, np. jazda konna, jazda na bananie, park linowy, zajęcia z windsurfingu. Dzieci je uwielbiają. Niektóre, z nich są ograniczone wiekowo np. widsurfing jest przeznaczony dla obozowiczów od dziecięciu lat. Należy pamiętać, że uczestnictwo w zajęciach fakultatywnych odbywa się w czasie kiedy inne dzieci mają czas wolny np. przerwa poobiednia.

Czy warto?

Kolonie nad jeziorem to niesamowita przygoda – są to słowa przede wszystkim obozowiczów. Kto chodź raz pojedzie na taki obóz, z całą pewnością będzie chciał wrócić ponownie. Wyjazdy na kolonie nad jeziorem są polecane przez psychologów i pedagogów. Dzieci w trakcie trwania kolonii uczą się samodzielności, świetnie integrują się z grupą oraz mają możliwość odpocząć po ciężkim roku szkolnym. Mają tu okazję do pozbycia się napięcia, stresu, do poznania nowych miejsc i aktywności. Ten czas to świetny relaks, doskonały odpoczynek i odskocznia od codzienności. Warto zapisać dziecko na kolonie nad jeziorem – decyduje zwykle kolejność zgłoszeń, więc nie czekajmy do ostatniej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj