Chesterfieldy wyróżniają się swoją klasą, elegancją i ponadczasowych stylem. Mimo że pierwowzór powstał setki lat temu to wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.

 Sofa chesterfield canon z funkcja spania codziennego

Sofa chesterfield canon z funkcja spania codziennego (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Meble chesterfield powstały na przełomie XVII i XVIII wieku. Pierwsza kanapa chesterfield była wykonana najprawdopodobniej na zlecenie hrabiego. Życzył sobie by mebel był wygodny, ale przy tym stylowy. I jak się okazuje cel udało się osiągnąć, bo do dziś powstają modele wzorowane na pierwowzorze. A bogactwo wzorów, kolorów sprawia, że można je dopasować do większości aranżacji.

Sofy w stylu angielskim, przepiękne pikowane sofy

 Sofa chesterfield classic

Sofa chesterfield classic (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Sofy chesterfield w klasycznej wersji to meble o niskim pikowanym oparciu z zaokrąglonymi podłokietnikami. Są stylowe i przywodzą na myśl arystokratyczne domy, albo kluby dla dżentelmenów. Wspaniale pasują do eleganckich wnętrz zarówno salonów, jak i gabinetów czy biblioteczek. A upstrzone błyszczącymi dodatkami jak kryształy Swarovskiego czy złote pinezki, wyglądają luksusowo i idealnie wpisują się w aranżację glamour.

 Sofa chesterfield chesterfield madame wave z funkcją spania

Sofa chesterfield chesterfield madame wave z funkcją spania (www.polskie-chesterfieldy.pl)

Poza klasycznymi wariantami możemy znaleźć wiele ciekawych modyfikacji, które utrzymane są w stylistyce angielskiego wzornictwa. I tak między innymi godne wyróżnienia są pikowane sofy z wygiętą w kształt fali linią oparcia albo takie z prostymi, cienkimi podłokietnikami w formie kubełkowej. Uwagę zwracają modele łączące styl chesterfield z uszakami, posiadające wysokie wygodne oparcie.

 Kanapa chesterfield art

Kanapa chesterfield art (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Na bogactwie modeli (a jest ponad 300 wzorów) jednak wybór się nie kończy. Możemy także decydować o kolorze i materiale, z którego ma być wykonana kanapa chesterfield. Do wyboru jest aż ponad 700 propozycji. Możemy również spersonalizować szatozę i zdecydować jak wykończyć dolną blendę (mamy aż 10 opcji).  Decydujemy o wyborze dodatków jak kryształki Swarovskiego, pinezki, poduszki ozdobne.

Sofy chesterfield, fotele pikowane – meble w stylu angielskim

 Fotel chesterfield march

Fotel chesterfield march  (www.polskie-chesterfieldy.pl)

Myśląc o chesterfieldach od razu na myśl przychodzi fotel chesterfield. Jest to klasyka stylu, szykowany i majestatyczny chwyta za serce. A do tego i tutaj możemy wybierać spośród wielu modeli. Do wyboru są klasyczne wzory z zaokrąglonymi podłokietnikami i niskim oparciem, ale także takie w stylistyce uszaka, z bokami typu windsor albo z cieńszymi podłokietnikami w kwadratowej kubaturze wykończone charakterystycznymi, głębokimi pikowaniami. Co ciekawe niektóre modele foteli z niskimi nóżkami umożliwiają dodanie pojemnika na pościel.

Meble chesterfield to piękno i kunszt, które doceniane jest mimo upływu lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj