Wakacje z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Szczególnie młodzi rodzice mogą mieć problem z ogarnięciem podróży, której trudy często wykraczają daleko poza pierwsze oczekiwania. Nic jednak tak dobrze nie pomaga w chaosie wycieczek, jak dobra organizacja. Zanim wybierzemy się na wakacje z dzieckiem, warto się więc przygotować. Jak się za to zabrać? Co jest najważniejsze?

Wakacje z maluchem – podróż pociągiem

Małe dzieci szczególnie źle reagują na długie podróże samochodowe. Jeśli nie mamy potrzeby zabierania ze sobą wielu rzeczy, bo na przykład nie jedziemy na długo, warto wybrać się pociągiem, gdzie dziecko może pochodzić i jest mocno zaabsorbowane otoczeniem. Sprawdźmy najpierw, czy wybrane przez nas połączenie nie jest nadmiernie oblegane – jeśli nie, to możemy ruszać!

W samochodzie z dzieckiem – jedziemy na wakacje!

Jeżeli jednak wybieramy się na wakacje samochodem, należy przygotować się na to, że maluch będzie marudny. Bierzmy pod uwagę częste postoje i zorganizujmy mu jak najwięcej zabawek, które mogą go zająć w foteliku. Warto pamiętać, aby zabawki składały się z jak największych części. Inaczej mogą co chwila spadać czy gubić się, budząc więcej irytacji niż zadowolenia u dziecka.

Jakie miejsca wybierać?

Przez wyborem odpowiedniego lokum upewnijmy się, czy jest ono przyjazne dzieciom. Duże imprezowe kurorty bez sfer dla ojców i matek nie spełnią naszych oczekiwań. Wiele hoteli dziś oferuje nawet możliwość chwilowej opieki nad dzieckiem, podczas której rodzice mogą odpocząć – warto rozejrzeć się na taką opcją. Wakacje z dziećmi mogą być okazją do wspólnego spędzania czasu na łonie natury, co wymaga od nas bardziej zaawansowanych przygotowań. Po pierwsze musimy mieć przygotowane posiłki oraz zorganizowany czas na ich podanie. Warto mieć dużo wilgotnych chusteczek i kołderkę czy kawałek materiału, z których dziecko korzysta na co dzień – pozwoli mu to zasnąć w obcym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj