Walizki kabinowe są elementem niezbędnym zwłaszcza podczas podróżowania. Ich nazwa wywodzi się z popularnego zastosowania produktu podczas podróży samolotem – perfekcyjnie mieszczą się do schowka na pokładzie maszyny. Jej zakup to kwestia jednorazowa – warto więc, by ostatecznie podjęta decyzja była w pełni przemyślana. Należy zwrócić uwagę na kilka czynników i warunków, które spełniają idealne walizki.

Na pierwszy rzut oka widać… kształt

Do najczęściej wybieranych walizek bagażowych należą te o kształcie prostokąta, co podyktowane jest niejednokrotnie wymiarami luków bagażowych i bagażników samochodowych oraz komfortem przewożenia bagażu. Kształt walizki kabinowej nie musi jednak być standardowy. Oferty dystrybutorów pełne są propozycji dla dzieciaków, a więc wybór oprzeć można także na tych mniej standardowych opcjach. Wiele z walizek dla najmłodszych ma nieco inaczej zamontowane kółka, a jedna ze ścian posiada wgłębienie umożliwiające siedzenie.

Istotna część walizki – atrakcyjny design

Walizki kabinowe w stonowanych barwach dedykowane są miłośnikom prostych form oraz osobom, które stawiają na elegancję. Kolory, jakie można tu polecić to szarości, granat, czerń, odcienie brązu. Intensywne kolory oraz ich wielość szczególnie podoba się młodym użytkownikom, choć nie jest to regułą. Pełne odróżniających się akcentów albo pokryte atrakcyjną aplikacją walizki genialnie wpisują się w gusta optymisty, artysty czy wolnego ducha.

Twardość walizki kabinowej

Dostępne na rynku walizki odróżnia ich twardość. Nad tym należy pochylić się ze szczególną troską, gdyż selekcja spośród walizek miękkich i twardych dotyczy zarówno względów estetycznych, jak i użytkowości.

Walizka kabinowa twarda

Walizki kabinowe twarde okryte są skorupą z tworzywa ABS. Nietrudne jest utrzymanie ich w czystości oraz oklejenie charakterystycznymi naklejkami, które pozwolą odróżnić własny bagaż od kilkudziesięciu podobnych. Należą do produktów wytrzymałych na zarysowania, obtłuczenia i otarcia, będące konsekwencją przesuwania się bagaży podczas podróży. Genialny produkt ma jednak pewną wadę – ze względu na twardość nie ugina się, a więc niemożliwe jest powiększenie miejsca na przedmioty kiedy ujawni się ich nadmiar.

Walizka kabinowa miękka

Miękka walizka kabinowa natomiast pozwoli na dorzucenie dodatkowej pary butów czy książki, natomiast może nie do końca uchronić delikatniejsze przedmioty przed bliskim i nagłym spotkaniem innym obiektem. Nie można jednak pominąć ich znacznie niższej w porównaniu do walizek twardych wagi. Jest to hit wśród osób, które cenią oryginalny design, gdyż tkaniny (również wodoodporne) częściej są wielobarwne, mają intensywne odcienie i przyciągają wzrok rysunkami.

Rozmiar ma znaczenie

Według rozporządzeń linii lotniczych, tak zwany bagaż podręczny https://lorenbag.pl/male-walizki-kabinowe-bagaz-podreczny nie może przekraczać pewnych norm. Nie są one znacznie różne, aczkolwiek warto znać kilka wartości:

  1. walizki kabinowe WizzAir / LOT / Lufthansa — 55x40x23
  2. walizki kabinowe Ryanair — 55x40x20
  3. walizki kabinowe easyJET Air France — 55x40x25

Marka LorenBag oferuje walizki podróżne respektowane w powyższych liniach lotniczych, a więc każdy znajdzie tu coś dla siebie, uwzględniając design, ale przede wszystkim wymiary. Nie mniej jednak nabyć można zarówno znacznie mniejsze, jak i zupełnie duże walizki – https://lorenbag.pl/walizki.

Niezawodność gwarantowana

Podróż zakończona, a zatem odebranie swojej walizki z taśmy bagażowej jest jedną z ostatnich rzeczy, jaką należy zrobić. Materiały wykorzystane do produkcji są niezwykle istotne – pozwolą uniknąć niemiłego zaskoczenia, jakim może być odbiór bagażu uszkodzonego. Trwałość produktu tkwi także, a może przede wszystkim w umiejętnym połączeniu składowych walizki. Produkcja jest istotnym etapem, który przeprowadzony bezbłędnie gwarantuje brak przykrych niespodzianego zmuszających do rozstania z walizką.

Obowiązkowa funkcjonalność

Przydatne zarówno w pakowaniu, jak i przy konieczności sięgnięcia po określony przedmiot podczas podróży są kieszenie. Główna komora to punkt obowiązkowy, natomiast dodatkowe miejsce do przechowywania zawsze się przyda.

Podobnie jak wygodna ergonomiczna rączka, która ułatwi przemieszczanie z bagażem bez konieczności jego dźwigania. W podobny sposób należy rozpatrzeć kwestie kółeczek, które bez przeszkód pokonają długie odcinki pomiędzy lukiem bagażowym a innymi punktami podróży.

Warto zwrócić również uwagę na możliwość otwierania walizki dwutorowo, tj. za pomocą zamków przesuwanych z dwóch stron.

Rozważny wybór wagi

Potrzeba spakowania mnóstwa drobiazgów i większych przedmiotów, ubrań czy sprzętu różnego rodzaju skutkuje niejednokrotnie ”zyskaniem” nie lada ciężaru do dźwignięcia. Trzeba do tego doliczyć również wagę walizki. W przypadku produktów LorenBag jest to jednak wartość niewielka, gdyż wytrzymałe walizki absolutnie nie muszą przysparzać dodatkowych kłopotów. Oferowane przez najlepsze marki artykuły cechuje harmonia pomiędzy trwałością, a stosunkowo niewielką wagą, którą zawdzięczają nowoczesne surowce, np. poliuretan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj