Gdynia jest dość młodym miastem i nie posiada wielu zabytków jak Gdańsk czy Sopot. Pierwsze wzmianki o wsi rybackiej pochodzą już z XIII wieku, ale miejsce rozwijać zaczęło się tak naprawdę dopiero po I wojnie światowej, kiedy to władze Polski podjęły decyzję o budowie portu i Gdynia uzyskała prawa miejskie. Dzisiaj jest to nowoczesne miasto  z dobrą energią i atmosferą, wieloma atrakcjami dla całych rodzin i licznymi wydarzeniami kulturalnymi. Nie przypadkowo Gdynia już kilka razy wygrywała w rankingach najszczęśliwszych miast w Polsce. Co warto tam zobaczyć?

Molo Południowe

   Jedno z najsłynniejszych miejsc w Gdyni i centrum turystyczne – Skwer Kościuszki razem z wychodzącym w morze Molo Południowym. Przy molo cumują słynne żaglowce jak „Dar Młodzieży”, „Dar Pomorza” i ORP „Błyskawica”, który brał udział w walkach w czasie II wojny światowej. Na końcu mola urządzone zostało Akwarium Gdyńskie z ciekawą ekspozycją. Można tam obejrzeć żółwie, piranie, ryby tropikalne, a także koralowce. W dziale muzealnym turyści mogą również zobaczyć wielką makietę dna Morza Bałtyckiego i dioramy, które pokazują roślinny i zwierzęcy świat akwenów.

Kamienna Góra

   Miłośnicy przepięknych panoram powinni wejść na szczyt Kamiennej Góry. Jej wysokość wynosi ponad 52 m n.p.m. Z góry widać Port Gdański oraz Molo Południowe, stocznię, zatokę i Półwysep Helski. U podnóża góry zbudowana została promenada. Na samym początku bulwaru przy Placu Grunwaldzkim 1 mieści się Teatr Muzyczny. Blisko promenady znajduje się wielka plaża z wieloma zjeżdżalniami i dmuchanymi zabawkami. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

Muzeum Marynarki Wojennej

   Jest to wojskowy skansen znajdujący się przy plaży. Nowo powstały budynek mieści w sobie cenne zbiory należące do wojska polskiego jak: działa okrętowe, statki, samoloty, helikoptery i liczne armaty. Najstarsze mają po kilkaset lat. Część ekspozycji znajduje się na zewnątrz i zainteresować może nie tylko pasjonatów, ale całe rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj